Bio-permetszerek
Gyanta-szappan + kén + terpentin

Gyanta-szappan: Kálilúg és fenyőgyanta összefőzött elegye. Minden lágybőrű és kitines rovar, valamint gombabetegségek ellen hatásos. Mint szappan, baktericid hatása is van. A permetszert teljes lefedettséggel használjuk 1-2 %-os töménységben. Használat előtt felrázni.
Ajánlott felhasználása szükség esetén négyszer permetezni négy naponként. 25°C fok felett nem permetezünk. Vízben tökéletesen oldódik, kemény vízben hatása feleződik. Keverési arány: gyantaszappan 1 dl +10 lit. víz. Ha 3-5 nap után a rovarok száma nem csökken akkor a mennyiséget duplázzuk a szappanból 2 dl/10 l.
Ha a káliszappan hatásfokát 1-nek vesszük, akkor a gyantaszappané 2.
A gyantaszappanhoz ként adagolva kénmáj, illetve kálium-poliszulfid keletkezik, mely tovább növeli a permetszer hatásfokát. A terpentin a fenyőgyanta természetes alkotóeleme és ezért is tartalmazza ezt a készítmény.
Az amerikai farmerek több évtizede használják a halolajjal főzött gyantaszappant. Hatása megegyezik az általunk gyártott kénes gyantaszappannal. Az interneten megtalálhatók a felhasználási lehetőségek széles skálája „Fish Oil Resin Soap” –ra keresve.
Kész, bekevert gyantaszappanhoz, előre feloldott (30 gr/10 liter) Blauvit (rézhidroxid) adagolható. Jól összekeverve, hatása nehezen kezelhető gombás betegségekre is alkalmas lehet. Ennek tesztelése folyamatban van.
NAGYON FONTOS: A PERMETEK TELJES LEFEDETTSÉGGEL FEJTIK KI A 100%-os VÉDELMET A NÖVÉNYEK SZÁMÁRA!
Eső esetén, (24 órán belül) ismételni kell a permetezést.
A bio-permetszerek egész évben használhatók a megfelelő hígításban és a várakozási idő (karenca) általában 0 nap, mert folyó vízben a permet feloldódik, lemosható.
A kén, illetve szappanokat az emberiség már régóta használja a növényvédelemben, csak el lett felejtve az ipar által hirdetett, környezetünkre és egészségünkre káros mérgeknek köszönve.
A kénes gyantaszappan és a mészkénlé végleges receptje magyarországi és kanadai ismerőseink több éves tapasztalatai és tanácsadásai, valamint a becsei „INNOVA” Alkotók és Újítók kitartó kísérleti munkájának eredménye.
Tartalma: gyanta: minimum 200 gr/liter szappan formájában, kén: minimum 30 gr/liter kálium-poliszulfid és kolloid kén formájában, terpentin: minimum 20 ml/liter, (szappanosítva) a gyanta összetételének 10-15 %-a.
Web: http://innova.rs/ - e-mail: gilvazi@gmail.com
mobil: 062 194 2865, 064 193 7625
Mész-kénlé (Lime Sulfur)

A mész-kénlé egész évben használható gomba- és rovarölő szer, mely engedélyezett a biotermesztésben. Mészkénlé a peronoszpóra kivételével minden gomba és vírus fertőzés, valamint a puhatestű rovarok ellen is hatásos.
Az amerikai farmerek 1860-ban kezdték használni a gabona rozsda és fusarium ellen, gabona csávázására és a növénytermesztés egyéb területein.
A Francia farmerek 1840-ben kezdték használni a szőlő növényvédelmére.
Felhasználható kultúrák: alma, almatermésűek, bogyós, bogyóstermésűek, búza, cseresznye, csonthéjasok, eper, josta, kajszi, kalászos, kalászosok, köszméte, meggy, málna, nektarin, ribiszke, szamóca, szeder, szilva, szőlő, tavaszi árpa, árpa, őszi búza, őszi árpa, őszibarack…
Búza rozsda elleni permetezésére 1.5 %-os töménység elegendő.
Károsítók ellen: Psylla, Tafrina, atka, fuzik, fuzikládium, kar- és törzsbetegségek, körtelevélbolha, levélatka, levélbetegségek, levélfodrosodás, levéltetvek, lisztharmat, monília, pajzstetvek, pajzstetű, varasodás, venturia, vesszőbetegségek, rozsda betegségek.
A mész-kénlé mész és elemi kén főzött elegye, 25 % feletti kén tartalommal (20-24 Bº).
Őszi és tavaszi lemosáshoz, és nyári hígításban használjuk, max. 20%-os ill. 1-2%-os (nyári) keverési arányban. Hatásos szívó, rágó kártevők, atkák, pajzstetű, levéltetű, és más áttelelő rovarok ellen, valamint minden gombás fertőzés esetén, kivéve szőlő peronoszpóra. 15 fok alatt és 25°C fok felett nem permetezünk, sem tavasszal sem nyáron. Vízben kiválóan keveredik, de kemény vízben hatása feleződik, ezért esővíz használata ajánlott.
Lemosó permetezéshez rügyfakadáskor: 2 l mészkénlé + 10 l víz őszi és tavaszi lemosáshoz. Ősszel lombhullatás után permetezhetünk.
Nyári hígítása: 0.1 lit. + 10 lit víz. A mennyiség növelhető 0.2 lit./10 literre.
Gabona és magvak csávázáshoz: 1dl + 10 lit víz (lágy- vagy esővíz ajánlott), magnagyságtól függően 1-10 perc. Kertészetben hagymák (fokhagyma, kála, dália, stb.) csávázására is kiváló védelmet nyújt a földalatti betegségek ellen.
Hosszabb ideig tárolható levegő nélkül, vagy ha a felületére vékony rétegben parafinolajat öntünk. Ez megakadályozza a mész-kén oxidációját és a kén kiválását. Nem szakszerű tárolás esetén történhet kén kiválás, akkor azt szűréssel tudjuk eltávolítani.
NAGYON FONTOS: A PERMETEK TELJES LEFEDETTSÉGGEL FEJTIK KI A 100%-os VÉDELMET A NÖVÉNYEK SZÁMÁRA! Eső esetén, (24 órán belül) ismételni kell a permetezést.
A bio-permetszerek egész évben használhatók a megfelelő hígításban és a várakozási idő (karenca) általában 0 nap, mert folyó vízben a permet feloldódik, lemosható. Őszi és tavaszi lemosó permetezéshez használjunk a réz helyett hatásosabb mész-kénlevet.
Mészkénlére érdeklődni : +38163 742 9062 számon lehet